המדריך למכירה/השכרה של נכס באמצעות בא כוח - שאלות ותשובות


האם הנכס שלי מתאים למכירה/השכרה באמצעות בא כוח?

________________

כל נכס מתאים למכירה/השכרה באמצעות בא כוח. אנו מטפלים במכירה והשכרה של נכסים מסחריים כדוגמת: תעשייה, מסחר, מרכזים מסחריים, משרדים, מגרשים, בנייני מגורים (שאינו דירת מגורים יחידה).

האם חברות המנהלות ומחזיקות נכסים יכולות להסתייע בשירות של בא כוח?

________________

בהחלט, חברות המחזיקות נכסים יכולות להסתייע בשירות של מכירה / השכרה באמצעות בא כוח. כולל חברות ציבוריות, חברות ממשלתיות, עמותות וכו'. היתרון המשמעותי בכך שהדבר חוסך עלויות פרסום ומאפשר לחברה ליהנות ממקצועיות, מומחיות וחשיפה מירבית לנכסים שלה תוך שילוב ההליך המקצועי במכירה/השכרה של הנכס

איך אני מבצע הערכת שווי לנכס?

________________

ראשית תוכל לקבל מאתנו ללא תשלום הערכת שוויי לנכס בבעלותך. הערכת שווי שלנו מבוססת על ניתוח שוק ועסקאות אחרונות שבוצעו בסביבת הנכס על מנת לתת לך אינדיקציה עכשווית למצב השוק. בנוסף אנו עובדים עם מיטב השמאים שיוכלו להעניק לך בתשלום דוח שמאות מקצועי והערכת שווי לנכס. ראוי לציין כי במקרה ובוצע דוח שמאות לנכס ניתן לצרפו לתיק המידע של הנכס כאשר שווי הנכס על פי השמאי מוסתר מהקונים וידוע לבא כוח ולמוכר בלבד.

באיזה מצב נכס באמצעות בא כוח מוצע למכירה/השכרה?

________________

הנכס מוצע למכירה/השכרה במצבו as is ( כמות שהוא) על המציע לבדוק את טיב הנכס, זכויות הנכס וכל הכרוך בכך.

היכן הנכס שלי מפורסם במכירה/השכרה באמצעות בא כוח ?

________________

הנכס מפורסם לכולם, לרבות רשימות דיוור עדכניות וייעודיות. אחד היתרונות המובהקים של שיטת המכירה באמצעות בא כוח, היא השיטה שבאמצעותה ניתן להגיע לקהל יעד מקצועי לרבות בתי השקעות, קרנות נדל"ן, קרנות ריט, בעלי חברות ודירקטורים שמאגדים סביבם לקוחות פוטנציאלים, עורכי דין, רואה חשבון , מתווכים וקונים פוטנציאלים מן השורה. השיטה מסירה חסמים רבים ומאפשרת נגישות ושקיפות לנכס המוצע למכירה, כל אלה יוצרים יחסי ציבור ועניין רב סביב הנכס עוד בשלב המקדמי

איך המכירה/השכרה של הנכס מתנהלת?

________________

אנו קובעים יום מיוחד שעד אז ניתן להגיש הצעות מחיר לנכס בתנאים מסוימים ככול שאלה קיימים (להלן: "אירוע ההתמחרות")  . לקראת האירוע אנחנו נערכים באופן מיוחד מבחינה שיווקית ופרסומית. אנו מוודאים שכול המתעניינים, הקונים/השוכרים הפוטנציאלים יודעים היכן האירוע מתקיים כולל שעה ודרכי הגעה. המכירה/ההשכרה יכולים להתקיים בנכס עצמו, בסביבתו או במשרדו של הבא כוח

האם אני יכול לקבל הצעות מחיר במהלך אירוע התמחרות?

________________

ניתן לקבל ולהציע הצעות מחיר על הנכס שלך לפני, במהלך או לאחר האירוע כל עוד לא נחתם חוזה בינך לבין המציע. אנו נבטיח כי הקונה/השוכר מסכימים לתנאי המכירה/ההשכרה של הנכס. אנו נדון על הצעות המחיר ביחד אתך ובעת הצורך נפגיש בינך לבין המציע גם לפני האירוע. אנו ממליצים שככול שההתעניינות סביב הנכס גוברת זה להמתין עד לאירוע למיצוי מקסימאלי של הצעות המחיר

האם אני חייב לקבוע תאריך אירוע?

________________

לא. ניתן לצאת למכירה/השכרה של נכס ללא ציון תאריך ולקיים את ההליך הדומה למכרז ללא הגבלה של יום למתן הצעות מחיר רלוונטיות למכירה/השכרה של הנכס.

איך אני יכול להבטיח שאני מקבל את המחיר שאני רוצה?

________________

בהליך הדומה למכרז, הצעות המחיר המתקבלות בקשר לנכס מאפשרות לך להחליט האם לקבל את ההצעה המונחת לפנייך אם לאו. כלומר עסקת המכר/ההשכרה של הנכס כפופים לאישורך הסופי.

מה המשמעות של מחיר מינימום?

________________

מחיר מינימום זהו המחיר המינימאלי שמתחתיו לא תישקלנה הצעות המחיר המתקבלות על הנכס.

האם אני חייב לציין מחיר מינימום לנכס?

________________

לא אין צורך, זוהי דרך המאפשרת לקונים/השוכרים להבין מהן הציפיות בהצעות המחיר שיוגשו מטעמם.

האם ניתן לראות את נכס לפני האירוע?

________________

כן. אנו ממליצים בחום לראות  את הנכס לפני הגשת הצעת מחיר. תיאום הביקור בנכס נעשה על ידינו בד"כ בלוח זמנים מוגדר. לצד הביקור בנכס אנו מספקים לך תיק מידע מקצועי לרבות מצגת אודות הנכס וכול מידע ותנאים רלוונטים אחרים. מידע זה זמין במייל וניתן לקבלו החל מאותו רגע שהנכס מוצע למכירה/השכרה

האם אוכל כקונה לבצע הערכת שמאי לשווי הנכס?

________________

כן. אם אתה רוצה לבצע הערכת שמאות מוקדמת לפי רכישה או לצורך קבלת משכנתא, אתה יכול לבצע אחד כזה לפני האירוע.

אני צריך משכנתא, האם אני יכול לקנות נכס באמצעות בא כוח?

________________

בהנחה שהבנק הסכים שהנכס שאתה עומד להגיש בו הצעות מחיר הוא כשיר משפטית והנך בעל יכולת כספית איתנה לביצוע הרכישה זה בהחלט אפשרי לקנות נכס באמצעות בא כוח.

האם אני כקונה יכול לשנות את דעתי?

________________

כן. במכירות נכסים שבהם לא נדרשת ערבות בנקאית כתנאי להגשת הצעת מחיר אינך מאבד דבר. הדבר אינו דומה למכירה/השכרה של נכסים בהם נדרשת ערבות בנקאית. בכול מקרה חשוב להגיש הצעת מחיר לנכס שבדקת אותו ויש לך את היכולת הכלכלית לעמוד בו.

האם אני כמוכר יכול לשנות את דעתי ולא למכור את הנכס?

________________

כן בכול רגע נתון.

מהו תיק מידע אודות הנכס ?

________________

תיק מידע מקצועי אודות הנכס מופק על ידי בא כוח להצגתו לכלל הקונים ובחינתם לפני מתן הצעות מחיר.

תיק המידע מורכב מחבילת מידע הכוללת מידע משפטי אודות הנכס, מצב תכנוני, תיאור הנכס והסביבה, תמונות הנכס, ניתוח שוק על עסקאות שבוצעו בסביבת הנכס יתרונות הנכס לרבות אופן תהליך מכירה/השכרה של הנכס. הכול מועבר במצגת מקצועית כולל עלון מקצועי ומפורט אודות הנכס.

אנו ממליצים לך לקרוא ביסודיות את תיק המידע אודות הנכס ולהתייעץ עם עורך דין אם יש לך חששות כלשהם לפני מתן הצעות רכישה על נכס.

מה קורה אם מסמכי הרישום של הנכס אינם תקינים ולא ניתן לבצע העברת זכויות?

________________

במכירת נכסים של באמצעות בא כוח המוכר מתחייב לסדר את מסמכי הרישום על חשבונו. לכן אם הדבר לא ניתן מבחינה משפטית, הדבר יצוין בתיק המידע המשפטי, יינתן הפתרון ותימצא הדרך להבטיח את זכויותיו של הקונה באמצעות מנגנוני נאמנות. בכול מקרה כל מקרה לגופו.

האם הכניסה לאירוע כרוכה בתשלום?

________________

כל אחד מוזמן לאירוע, אלא אם צוין אחרת  והכניסה לאירוע היא ללא תשלום

אז אם אתה מחפש לקנות או למכור או מסוקרן בקשר לתהליך המכירה באמצעות בא כוח ורוצה לדעת יותר אתה יותר ממוזמן ליצור אתנו קשר.