10 צעדים פשוטים למכירה או השכרה של נכס באמצעות בא כוח1. התרשמות

________________

אנו מגיעים לפגישת התרשמות לביצוע הערכת שווי לנכס ולבחון ביחד האם הנכס המיועד עונה לקריטריונים של מכירה באמצעות בא כוח - אנו מטפלים במכירה והשכרה של נכסים מסחריים כדוגמת: תעשייה, מסחר, מרכזים מסחריים, משרדים, מגרשים, בנייני מגורים (שאינו דירת מגורים יחידה).

2. תיק מידע מקצועי

________________

אנו מפיקים עבור הנכס תיק מידע המורכב מאור ירוק המאשר את הנכס למכירה מבחינה משפטית וחבילת מידע הכוללת מידע משפטי אודות הנכס, תמונות הנכס, ניתוח שוק על עסקאות שבוצעו בסביבת הנכס, ומצגת מכירה לרבות עלון מקצועי ומפורט אודות הנכס. בשלב זה אנו קובעים ביחד עם בעל הנכס את אירוע ההתמחרות.

3. חשיפה מירבית

________________

אנו מוציאים את הנכס לפרסום נרחב. בעיתונות ובאינטרנט. לרבות רשימות דיוור עדכניות וייעודיות. אחד היתרונות המובהקים של שיטת המכירה באמצעות בא כוח, היא השיטה שבאמצעותה ניתן להגיע לקהל יעד מקצועי לרבות בתי השקעות, קרנות נדל"ן, קרנות ריט, בעלי חברות ודירקטורים שמאגדים סביבם לקוחות פוטנציאלים, עורכי דין, רואה חשבון , מתווכים וקונים פוטנציאלים מן השורה. השיטה מסירה חסמים רבים ומאפשרת נגישות ושקיפות לנכס המוצע למכירה, כל אלה יוצרים יחסי ציבור ועניין רב סביב הנכס עוד בשלב המקדמי.

4. שפה אחידה אודות הנכס 

________________

תיק המידע מועבר לקונים הפוטנציאלים (ללא פרטים מזהים) מה שיוצר שפה אחידה, שקיפות, אמינות ואחידות בכול הנוגע למידע המועבר אודות הנכס ובכך יוצר תהליך שנתפס בעיני הקונה כשווה בין שווים.

5. לוח זמנים מוגדר

________________

אנו מתאמים למתעניינים הפוטנציאליים על פי דרישה ביקור מקצועי בנכס לצורך התרשמות ובדיקה. אנו מוודאים תחילה שהם קיבלו את תיק המידע עבור הנכס. הביקור בנכס נעשה לרוב בנוכחותנו ובתיאום מראש – לא ניתן להגיע לנכס להתרשמות ללא תיאום עם הבא כוח.

6. לקראת שלב ההתמחרות

________________

לקראת שלב ההתמחרות אנחנו נערכים באופן מיוחד מבחינה שיווקית ופרסומית. אנו מוודאים שכול המתעניינים, הקונים/השוכרים הפוטנציאלים יודעים היכן האירוע מתקיים כולל שעה ודרכי הגעה. המכירה/ההשכרה יכולים להתקיים בנכס עצמו, בסביבתו או במשרדו של הבא כוח

7. שלב ההתמחרות ופתיחת ההצעות

________________

התמחרות נעשית ע"י עורך הדין שמנהל את התהליך לרוב הדבר נעשה במשרדו או במשרדי הנכס המוצע. כמובן ללא נוכחות הבעלים בשלב הראשוני. בשלב זה פותח עורך הדין את הצעות המחיר בפני כל הנוכחיים ומאפשר לצדדים לשפר את הצעתם הראשונית ככול שהייתה נמוכה עד למקסום התהליך וקבלת הצעת קנייה או רכישה עבור הנכס במחיר מקסימלי

8. הכרזה על הנכס כ – "נמכר" / "הושכר"

________________

הבא כוח יכריז על הנכס "נמכר" או "הושכר בתנאי שהקונה/השוכר עם ההצעה הגבוהה ביותר (בד"כ) והביטחונות הראויים  קיבלו את אישורם ע"י המוכר או המשכיר.

9. בטחונות ראויים

________________

עם הכרזת הקונה/השוכר כ"זוכה" והנכס כ"נמכר" או "הושכר" יתבקש הקונה/השוכר להציג בטחונות ראויים להשלמת העסקה. נתון לשינוי בכול מכירה/השכרה

10. בהצלחה!

________________

בתוך 48 שעות ימסור הקונה/השוכר לבא כוח את פירטי עוה"ד המייצג אותו בתהליך הרכישה/השכירות. חתימת חוזה מחייב בין המוכר/המשכיר לקונה/לשוכר יתבצע בתוך פרק הזמן שנקבעו במסמכי ההליך  - בהצלחה