דיני עבודה


דיני עבודה

משרדינו מתמחה במתן יעוץ וייצוג מלא במשפט העבודה לעובדים ומעסיקים במדינת ישראל

עו"ד יניב אור הוא המחבר של הספר "מעסיקים ועובדים" והאוגדנים "הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה" ומודע לכלל ההסכמים הקיבוציים וצווי ההרחבה החלים במשק על מגוון ענפיהם וסוגיהם כך שהידע הרחב בעניין זה מאפשר יעוץ שוטף ופרטני לגבי כל עובד  בחברה החל משלב קליטתו בחברה ועד לסיומם של יחסי עובד ומעביד, לרבות תביעות וייצוג בבית הדין לעבודה.

מערכת יחסי עבודה במדינת ישראל מושתת על חוקי מגן הנחקקים ע"י המחוקק והסכמים קיבוציים הנחתמים בין ארגוני מעסיקים (כדוגמת התאחדות התעשיינים, התאחדות המלאכה והתעשייה, איגוד לשכות המסחר) לבין ארגוני העובדים (כדוגמת ההסתדרות) ומורחבת בצו הרחבה ע"י המחוקק לכלל העובדים והמעסיקים באותו ענף. העדר ניסיון וידע במערכת החוקים, ההסכמים ותאי העבודה החלים במשק באופן פרטני ואינדיבידואלי על כל עובד יכולה להוביל להתרסה והתנגשות  בין הצדדים שלא לצורך מה שיוביל להוצאות משפט מיותרות, סחבת, פיטורים או התפטרות ואפילו ייצוג כושל בבית הדין לעבודה .


ניתן להתייעץ אתנו בכול שלב של מערכת יחסי עבודה: שלב הצעת העבודה שאליה מתלווה חוזה העסקה בין העובד למעביד , שלב הפרת תנאי העבודה של מי מהצדדים מעסיק/עובד ושלב סיומם של מערכת יחסי העבודה בין הצדדים. 

כמובן כי לכל שלב מתלווים מערכת החוקים וההסכמים לרבות תקנוני עבודה המחייבת את הצדדים לנהוג על פיה ואנו ערים ומודעים למערכת משולבת זו של יחסי הבודה ויכולים להביא לידי ביטוי את הידע הרב הנמצא ברשותנו ולפתור דברים בנועם ובפשטות.

לאבחן סוגים של עובדים – אנו עושים אבחנה בייעוץ שניתן לכל עובד באופן פרטני

חוזי העסקה של עובדים סטנדרטים /ייצור/ שירותים/מסחר וכדומה יתמקד לרוב במערכת חוקי המגן וההסכמים הקיבוציים החלים על כל עובד  כגון . שעות עבודה ומנוחה, שכר מינימום, שעות נוספות, הפסקות, שכר עבודה, פנסיה, חופשה שנתית, חגים, דמי מחלה, דמי הבראה, דמי נסיעה, הודעה מוקדמת לפיטורים, פיצויי פיטורים, מילואים של עובד, עבודת נשים ועוד.

חוזי העסקה של בכירים ועובדי היי טק -  בנוסף לחוקי המגן נשים דגש על אופי עבודתם של עובדים אלה ובעיקר על הגדרת שעות העבודה אל מול שכר גלובלי, הכללת סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים, הוצאות רכב פרטי/ שויי שימוש  רכב בליסינג, אופציות לעובדים בחברות סטארטאפ/תוכנית מניות ועוד

חוזי העסקה לעובדים ברשויות ציבוריות, עמותות, עובדי מדינה וכו' – עובדים אלה כפופים לתקנון שירות המדינה (תקשי"ר),פקודת העיריות, פקודת המשטרה ותקנון העמותה הרלוונטית., מאחר ועורך דין אור בעל נסיון תעסוקתי בעיריית נתניה, התאחדות המלאכה והתעשיה ומשטרת ישראל, משרדינו מכיר לפני ולפנים את הנהלים המיוחדים המצויים בגופים אלה, לרבות סוגיות עדינות בעת פיטורי עובדים, שימוע לפני פיטורים וצווי מניעה.

ייצוג עובדים 

מערכת החוקים וההסכמים המיוחדת החלה על עובדים במדינת ישראל מחייבת ייצוג של עובדים במגוון בתי משפט וועדות. החל מבית הדין האזורי לעבודה, בית הדין הארצי לעבודה, גישור, ועדות שימוע לעובדים, בית הדין הגבוהה לצדק,  בית משפט לעניינים מנהליים, ועדות תעסוקה לחיילי מילואים מבקר המדינה, רשם העמותות. משרדינו בקיא בכול המוסדות הללו מניסיון אישי של עו"ד אור. 


אנחנו מציעים

יעוץ וייצוג מלא בדיני עבודה לעובדים ומעסיקים

פגישת יעוץ  ללא תשלום

בדיקה, ניסוח ויעוץ לכל סוגי חוזי העסקה

ייצוג עובדים בפני ועדות שימוע לפני פיטורים וצווי מניעה

ייצוג עובדים בפני בתי דין לעבודה, בתי משפט ובג"צ